Меню

Чернівці, 58032, вул. Перша Приміська 3
+38 (098) 715 01 81
booksxxi@gmail.com

«Чорні вівці» видають книжку про крота, якому хтось наклав на голову

07.05.2017

У середині травня в дитячому арт-видавництві «Чорні вівці» побачить світ книжка «Про малого крота, який хотів дізнатися, хто наклав йому на голову». Її авторами є письменник Вернер Ґольцварт та ілюстратор Вольф Ерльбрух. Останній, до речі, став цьогорічним лауреатом однієї з найпрестижніших літературних нагород у світі – Меморіальної премії Астрід Ліндґрен. Переклад українською здійснила Олександра Григоренко. Наразі вона також працює над трьома іншими книжками автора – «Двоє закоханих», «Леонард» і «Ведмеже диво», які з’являться друком протягом найближчого часу.

До свого офіційного виходу українською мовою історія «Про малого крота…» вже встигла викликати хвилю обговорень у соціальних мережах, пов’язаних із її назвою. «Занадто багатьом захочеться сказати «фу», ледве глянувши на палітурку,розповідає перекладачка Олександра Григоренко, і багато хто таки скаже. А хтось відверто повеселиться і з задоволенням спостерігатиме за перипетіями цієї (детективної, так-так!) історії. У мене є велика підозра, що відгуки на книжку будуть полярними або захопленими, або «як таке можна показувати дітям» чи ще краще «навіщо таке видавати». Ніби какашки і сам процес випорожнення не є так само природними для живих організмів, як потреби їсти і дихати. І ніби про це не треба говорити з дітьми. Думаю, «Кріт» може бути хорошим початком (або продовженням) розмови з дитиною про нормальне сприйняття свого тіла, про фізіологічні процеси, які в ньому відбуваються. І просто класною розвагою, бо книжка написана і намальована з відмінним і дуже світлим почуттям гумору».

Читачеві також припадуть до смаку оригінальні ілюстрації Вольфа Ерльбруха. Вони розповідають окрему історію, яку можна розглядати по-різному. «Цей візуальний сюжет цілком узгоджується із сюжетом тексту, ділиться перекладачка, – але в ньому ще є безліч деталей, невеличких і більших відступів, дрібниць і подробиць, завжди зрозумілих без перекладу і таких прикольних, що їх хочеться роздивлятися знову й знову».

Перша презентація книжки відбудеться 21 травня 12:00-12:45 у залі «Папір» на Книжковому Арсеналі.

Сторінка книги: http://www.books-xxi.com.ua/products/pro-malogo-krota-yakij-hotiv-diznatisya-hto-naklav-jomu-na-golovu

Прес-секретар MERIDIAN CZERNOWITZ

Лілія Шутяк,

097 66 57 047, shutiak@meridiancz.com

www.meridiancz.com        

www.facebook.com/meridiancz

www.instagram.com/meridian_cz                                                   

www://vk.com/meridiancz