Cart 0 Wishlist User Profile Call Us

Геллер Джозеф

Геллер Джозеф


Народився 1 травня 1923 року у районі Бруклін м.Нью-Йорк. Син Азека та Лєни Геллер. У 1941 році закінчив середню школу ім. А.Лінкольна. Після чого мав різні професії: помічником коваля, посильним, діловодом. Водночас він писав невеличкі оповіді, якими захопився ще в дитинстві. Через деякий час після початку війни з Японією та Німеччиною — у 1942 році він вступив до Авіаційного корпусу армії США. У 1944 році закінчив льотні курси бомбардувальника й був відправлений до Європи — на Італійський фронт. Тут Геллер на бомбардувальнику Б-25 здійснив 60 бойових вильотів.
По завершенню війни Геллер повертається до дому. Спочатку навчається в Нью-Йоркському університеті, де отримує ступінь бакалавра мистецтв. Згодом поступає до Колумбійського університету, де 1949 році отримує ступінь магістра з англійської мови й літератури. Після цього деякий час проходив стажування в Оксфордському університеті. По поверненню до США стає викладачем в Університеті штата Пенсільванія. Він також викладав художню літературу і драму в Єльському університеті. Водночас Геллер починає співпрацювати з журналами «Таймс» та «Look» в якості автора рекламних оголошень. Згодом починає все більше займатися літературною діяльністю. У 1961 році вийшов його перший роман. З цих пір Джозеф Геллер стає відомим, заробляє чималі кошти. Проте у 1970-х роках викладав у міському коледжі Нью-Йорка.
13 грудня 1981 року у Геллера був діагностований синдром Гієна-Барре. Деякий час був навіть паралізований, але вже у 1982 році йому стало дещо краще й він зміг повернутися з лікарні до дому. У 1984 році Геллер розлучився з дружиною, а незабаром оженився на власній медсестрі. У 1991 році він деякий час викладав у коледжі Св. Катерини оксфордського університету. У 1994 році повернувся до США. Тут 12 грудня 1999 в Іст-Гемптоні (штат Нью-Йорк) Джозеф Геллер помер.