Cart 0 Wishlist User Profile Call Us

Ґаусс Карл-Маркус

Ґаусс Карл-Маркус

Карл-Маркус Ґаусс (Karl-Markus Gauß, 14.05.1954, Зальцбурґ) - австрійський письменник, есеїст, репортажист, редактор журналу «Literatur und Kritik» (від 1991 року). Також пише статті та есеї для австрійських, німецьких, швейцарських газет і журналів, серед яких - Die Zeit, Frankfurter Allgemeine Zeitung, Neue Zürcher Zeitung, Salzburger Nachrichten, Die Presse. Центральними напрямками, темами праць К.-М. Ґаусса є етнічні меншини, Центральна та Східна Європа. Від 2008 р. - член Німецької академії мови і поезії. Лауреат численних літературних премій, нагород, відзнак.

К.-М. Ґаусс студіював німецьку філологію та історію у Зальцбурзькому університеті. Вже у дуже молодому віці зарекомендував себе саме як професійний есеїст, виступаючи з якісними есеями на сторінках журналу «Віденський щоденник» (Wiener Tagebuch). Есеї Ґаусса позначені чіткістю мислення і позиції, непідробним гуманізмом, здоровим глуздом, який добре тримає удар псевдокультурних викликів сучасного світу.

К.-М. Ґаусс багато подорожує (здебільшого, разом з фотографом Куртом Кайндлем), спілкується з людьми різних соціальних груп, своїми працями (статтями, репортажами, есеями) сприяє популяризації маловідомих європейських письменників.

«Європейська абетка» (Das europäische Alphabet) вийшла у Відні 1997 року.

Джерело фото: http://www.gfk-ooe.at/event/kulturkarussell-raender-karl-markus-gauss/