Cart 0 Wishlist User Profile Call Us

Любка Андрій

Любка Андрій


Андрі́й Лю́бка (* 3 грудня 1987, Рига, Латвія) — український поет, перекладач і есеїст.
Народився в Ризі, де на той час навчалася його мама. Довгий час мешкав у місті Виноградів Закарпатської області. Закінчив Мукачівське військове училище. У 2009 році закінчив українську філологію Ужгородського національного університету. Автор збірок поезій «Вісім місяців шизофренії» (2007), «ТЕРОРИЗМ» (2008), "Сорок баксів плюс чайові" (2012) і книжки прози «КІЛЕР. Збірка історій» (2012).
Поетичні збірки
Автор збірок поезій
«Вісім місяців шизофренії» (2007)
«ТЕРОРИЗМ» (2008)
"Сорок баксів плюс чайові" (2012)
У 2012 році разом з Dj Dimka Special-K видав альбом аудіовіршів "Перед вибухом поцілуємося".
Проза
«КІЛЕР. Збірка історій», оповідання (2012, ЛА «Піраміда», Львів).
Переклади та публікації за кордоном
У травні 2013 року в польському видавництві "Biuro literackie" (Вроцлав) вийшла збірка оповідань автора у перекладах Богдана Задури - "Killer"
У 2012 році в австрійському видавництві «BAES» видано збірку віршів автора, перекладених німецькою мовою — «Notaufname».
Окремі вірші автора перекладені англійською, німецькою, сербською, португальською, російською, білоруською, чеською та польською мовами.
Вірші та перклади друкували у журналах «Київська Русь», «ШО», «Всесвіт», «Потяг-76», «Post-Поступ», альманахах «Джинсове покоління», «Карпатська саламандра», «Корзо», «Кур'єр Кривбасу» та ін. Учасник багатьох українських та міжнародних культурних заходів в Берліні, Москві, Варшаві, Києві, Празі, Стамбулі, Кракові, Інсбруку, Ляйпціґу, Львові, Одесі, Харкові, Дармштадті та ін. Переклав з польської чотири збірки віршів видатного польського поета Богдана Задури, які у 2012 році вийшли у видавництві "Піраміда" книгою "Нічне життя" (вибрані поезії останніх років).
Премії та стипендії
Лауреат літературної премії «Дебют» (2007)
Лауреат літературної премії «Київські лаври» (2011)
Гість письменницької резиденції, стипендіат «Homines Urbani» Stowarzyszenie Willa Decjusza в Кракові, Польща (2009).
Гість письменницької резиденції, стипендіат Ventspilshouse, Латвія (Вентспілс, 2010).
Стипендіат програми міністра культури Польщі «Gaude Polonia», Варшава, Польща (2010 та 2012).
Гість письменницької резиденції, стипендіат Internationalen Haus der Autorinnen und Autoren Graz (Ґрац, Австрія, 2012).
Один із кураторів Міжнародного літературного фестивалю «Київські лаври — 2009».
Один із кураторів Міжнародного літературного фестивалю «Meridian Czernowitz».
Один із кураторів Міжнародного літературного фестивалю «Київські лаври — 2013».
Суспільно-політична діяльність
Колумніст видань ART Ukraine, Радіо Свобода, Контракти.
Гостьовий редактор спеціального числа польського журналу «Tygiel Kultury», присвяченого сучасній українській культурі (Лодзь, 2010).Один із організаторів акцій в Ужгороді на підтримку Віктора Ющенка під час Помаранчевої революції. На президентських виборах у Білорусі в 2006 році юнак був спостерігачем на виборах та одним із групи радників кандидата в Президенти Аляксандра Мілінкевіча, брав участь у акціях протесту. Просидів 15 діб у білоруській в'язниці та був висланий з країни. У 2006–2008 роках очолював Студентський Парламент Ужгородського Національного Університету. У лютому 2012 року читачі порталу Мукачево.нет під час відкритого голосування обрали Андрія Любку «Найзавиднішим женихом Закарпаття». У 2013 році Андрій зіграв головну роль (поета-ловеласа) в романтичному кліпі гурту "Rock-H" (Рокаш) на пісню "До милої"