Cart 0 Wishlist User Profile Call Us

Брикер Борис, Вишевський Анатолій

 Брикер Борис, Вишевський Анатолій

Борис Брикер народився й виріс у Чернівцях, закінчив філологічний факультет Чернівецького університету. Ще у студентські роки у співавторстві з Анатолієм Вишевським писав гумористичні оповідки, публікував їх у журналі «Юність» та на 16-тій сторінці «Літературної газети». 

У 1980 році Борис емігрував спершу до Канади, пізніше – до США. На заході Борис із Анатолієм Вишевським друкувалися у паризькому журналі “Континент”, випустили книжку «Собачье дело». Після захисту дисертації Борис викладав російську літературу у різних американських університетах. Зараз він – професор університету Вілланова (Пенсильванія), автор філологічних робіт про Ільфа та Петрова, Бабеля, Булгакова. 

У 2014 році Борис Брикер (знову ж таки, разом із Анатолієм Вишевським) створили колективну збірку «Черновицкие рассказы» про місто 60-70-х років. Вона вийшла у видавництві «Meridian Czernowitz». Цього авторам виявилося мало і вони написали нову книжку про місто свого дитинства та юності «Мы не говорим на идиш».

Анатолій Вишевський народився 1954-го року у Чернівцях. Закінчив англійську філологію у Чернівецькому університеті. З 1974-го року у співавторстві із Борисом Брикером публікувався у радянських виданнях – «Літературна газета», журналі «Юність», після еміграції у США – у журналі «Континент». У 1983-му році у Нью-Йорку вийшла книжка Бориса та Анатолія «Собачье дело». У 1985-му році Анатолій Вишевський захистив докторську дисертацію з російської літератури у Канзаському університеті, останнім часом обіймав посаду професора у Гринельському коледжі у штаті Айова. Анатолій Вишевський – автор книг та статей з російської літератури ХІХ та ХХ століть, а також статей про ранню Мейсенську порцеляну – об’єкт його колекціонерської пристрасті. У 2018-му році в Україні та у 2020-му році у Росії вийшов роман Анатолія Вишевського «Хрупкие фантазии обербоссиерера Лойса». Нещодавно Борис та Анатолій повернулися до колективної творчості і написали книгу про місто свого дитинства та юності – «Мы не говорим на идиш».