Cart 0 Wishlist User Profile Call Us

Степаніщева Катя

Степаніщева Катя

Катя Степаніщева народилася в мальовничому місті Сумах.

Скільки себе пам’ятає, завжди любила малювати. У дитинстві відвідувала багато мистецьких гуртків, зокрема й студію батику, яка визначила подальший напрямок творчого розвитку Каті Степаніщевої.

У 2004 році переїхала до Києва, вступила до Київського національного університету технологій та дизайну на спеціальність текстильний дизайн. Так хобі переросло в професійну діяльність.

Після університету почала відшивати та розписувати еко-торби. Після чого були авторські листівки та виробництво блокнотів із власними ілюстраціями. Паралельно створювала текстильні малюнки для лляних серветок та скатертин.

У 2015 році художниця познайомилася з Оксаною Лущевською та Юлією Березенко, які стали для неї, як каже сама Катя, «ключиками для входу у світ ілюстрації дитячої літератури».

Цього ж року виходить перше друковане видання з ілюстраціями Каті Степаніщевої – розмальовка до свята Миколая «Гостинці з ялинового лісу» (видавництво «Братське»).

У 2016 році – розмальовка «Великодній пікнік» (авторка Галина Ткачук, видавництво «Братське»).

У 2016 році відбулася знакова для художниці подія – вона створила власний проєкт «My silk story», в якому створювала шовкові хустини зі своїми малюнками, історіями та філософією. До 2019 року випустила 10 колекцій.

У 2017 році вийшла книжка-картонка «Пливуть кораблі» (авторка Оксана Лущевська, видавництво «Читаріум», зараз належить видавництву «Крокус»).

У 2018 році – збірка віршів «Що там за Дніпром?» (авторка Оксана Лущевська, видавництво «Братське»).

У 2018 році – книжечка Оксани Лущевської «Папужка» із серії «Читати легко» видавництва «Чорні вівці».

У листопаді 2019 році вирішила переорієнтувати свою текстильну діяльність з шовку виключно на льон та бавовну. Так «My silk story» стає «My fab story». Головний акцент розвитку – створення малюнків для тканин без прив’язки до конкретної форми виробу.

У 2020 році – книга «Космокоти. Марсіанські хроніки Мурка Мняуска» (авторка Юлія Ілюха, видавництво «Чорні вівці»).

З 2016 року і по сьогодні співпрацює з журналом «Мамине Сонечко». За цей час було створено близько 80 розворотів з ілюстраціями.

Катя Степаніщева поділилася: «Взагалі ілюстрації для книжок і тканин йдуть для мене пліч-о-пліч. Я не можу їх розділити і виділити щось головне. В книжках втілюються історії письменників, в текстилі – мої власні – і це чудово!»

Катю надихають музика, природа, люди.

КОСМОКОТИ. МАРСІАНСЬКІ ХРОНІКИ МУРКА МНЯУСКА
350 ₴