У квітні Центр Gedankendach за підтримки Goethe-Institut проведе три заходи, присвячені проблемі старіння. Участь у цих заходах візьме й "Видавництво 21", в якому побачила світ книга Вільгельма Шміда "Душевний спокій. Чого ми набуваємо, коли старіємо": http://www.books-xxi.com.ua/products/dushevnij-spokij-chogo-mi-nabuvaemo-koli-stariemo

Пропонуємо познайомитися з програмою заходів.

 

5 квітня 2017 року

ЧОГО МИ НАБУВАЄМО, КОЛИ СТАРІЄМО? ЧИ НАБУВАЄМО МИ ЧОГОСЬ, КОЛИ СТАРІЄМО??
Спроба німецько-українського діалогу.

Демографічна ситуація в Німеччині й Україні є подібною: частка людей старшого віку серед загальної кількості населення значно перевищує кількість молодих. Як реагує (і чи реагує взагалі) суспільство на виклики, пов'язані з цим? Яке ставлення до старших людей, які спеціальні культурні, освітні, соціальні пропозиції існують для цієї категорії населення? А що пропонують вони своєму оточенню? Чи виявляється ейджизм у ставленні до старших людей? І чим займаються у Німеччині на пенсії, скажімо, колишні професори університету, адже по досягненню пенсійного віку навіть найбільш успішні з них мусять складати свої повноваження? Чи можливим є гідне старіння й що під цим розуміється у наших таких різних країнах?

Місце проведення: Галерея Sweet АРТ – Знання, вул. Штейнберґа, 23.

Початок о 18.30 год.

Вхід вільний!

Учасниці:

Корнелія Кріхельдорфф, професорка, проректора Фрайбурзького католицького університету. Впродовж багатьох років працює у сфері наукової геронтології. Нагороджена премією Німецького товариства геронтології та геріатрії 2016 року. Має більше дванадцяти років досвіду проведення різних науково-дослідних та практичних проектів у сфері соціальної роботи в Україні.

Ірина Петрюк завідує кафедрою педагогіки та соціальної роботи в ЧНУ ім. Ю. Федьковича, кандидат педагогічних наук, доцент. Протягом дев'яти років працює в міжнародних проектах з Католицьким університетом м.Фрайбурга та університетом м. Ауґсбурґа у сфері соціальної роботи та соціальної педагогіки.

Захід відбувається з перекладом.

 

19 квітня 2017 року

"ДУШЕВНИЙ СПОКІЙ: ЧОГО МИ НАБУВАЄМО, КОЛИ СТАРІЄМО".
Презентація українського перекладу книги німецького автора Вільгельма Шміда.  За участі перекладачки Олександри Мельник-Подолян.

Місце проведення: Літературний целанівський центр, вул. Ольги Кобилянської, 53

Початок о 18.30 год.

Вхід вільний!

Чи можна віднайти щось позитивне у старінні? Сучасний німецький філософ Вільгельм Шмід пропонує власний погляд на це питання. Найбільшим надбанням літ він вважає можливість досягти психологічної рівноваги. У цій книжці Шмід пропонує читачеві долучитися до спроби віднайти 10 кроків до душевного спокою, спираючись на спостереження, досвід та міркування.

20 квітня 2017 року

ОСІНЬ НА ПЛУТОНІ.
Театральна постановка.

Місце – будинок культури «Роша», вул. Горіхівська, 1
Тривалість – 1 година 30 хвилин.
Вистава відбувається українською мовою.
Початок о 18.30 год.

Вхід вільний!

«Осінь на Плутоні» - це погляд на буття та цінності через призму людини, яка капітулювала перед часом і опинилася в полоні власної пам’яті та власного болю, людини яка ще не «померла», але вже й не «живе». Робота запрошує глядача подивитись в очі власним страхам і здійснити онтологічну експедицію в старість як таку. Психологічні та екзистенційні проблеми старості знаходяться на бекґраунді суспільного дискурсу – ці голоси тиші під впливом повсякденної рутини та масової культури витісняються в підсвідомість. Опрацьовуючи їх, автори вистави впродовж року перебували в тісній взаємодії з мешканцями геріатричного пансіонату і цей досвід був трансформований в художнє висловлення, наскрізною ниткою якого є сум вічної душі за досконалим світом.

«Осінь на Плутоні» намагається створити середовище, в якому людина зможе відчути і зрозуміти, чим особисто для неї є час і старість, змусити її поглянути своїм страхам в обличчя і, можливо, навіть приборкати їх.

 Міждисциплінарний метод роботи дав можливість об’ємніше відтворити відчуте, побачене та почуте - вистава створена на перетині документального та лялькового театру, танцювально-перформативних практик та просторового аудіо-дизайну.

***
Концепція/драматургія/постановка: Сашко Брама, Марія Бакало (Україна), Андре Ерлен (Німеччина).

 

Телефон для довідок: (063) 42-69-547 – Ірина Ганах, проектна асистентка; (097)385-24-65 – Оксана Матійчук, відповідальна за проекти, голова ГО «Українсько-німецьке культурне товариство» при Центрі Gedankendach.