Рік тому у «Видавництві 21» побачив світ щоденник війни «24.02» Андрія Мероника. Книжка розповідає невигадану історію про компанію молодих людей, які опинилися посеред війни й вчилися пристосовуватися до нових реалій, щоб бути корисними своїй країні. Окрім основної історії, видання містить також розповіді відомих українських співаків, акторів та громадських діячів про те, як на них вплинула війна. Серед співаторів книжки – Віктор Павлік, Павло Зібров, Roxolana, Жан Беленюк, Володимир Дантес, Ірина Федишин та інші.


За словами автора Андрія Мероника, особливістю книжки було й те, що вона не мала фіксованої ціни, тож усі охочі могли долучитися до благодійного проєкту, задонативши посильну для них суму. Деякі читачі платили за щоденник війни від 10 до 20 тисяч гривень. Це доволі безпрецедентний випадок для українського книговидавничого ринку.


Як зізнається автор, відмовитися від фіксованої ціни на книжку вирішили спеціально, але не були впевнені, чи це спрацює. «Оцінити реакцію читачів було нереально, – говорить Андрій Мероник. – І це стало головною причиною, чому за кількістю зібраних коштів перший тираж суттєво «відстав» від двох наступних. Ми встановили діапазон цін, які людина може обрати на сайті проєкту www.fuckingwar.com – від 99 до 3333 грн. І величезна кількість читачів донатили найнижчу суму, що руйнувало весь задум».


Втім, трішки пізніше, верхню межу підняли до 9 999 грн, а внески на сайті почали супроводжуватися короткими повідомленнями, на що можуть бути витрачені кошти доброчинців. Крім книжки, команда проєкту пропонувала додаткові можливості – зробити позначку акаунту доброчинця в соцмережах або підписати видання в автора. «Це спрацювало блискавично, – додає Андрій Мероник. – За сувеніри й книжки з автографом люди віддавали великі суми значно охочіше. До слова, сувеніри ми отримували від бійців, яким же й допомагали».


З часу виходу «24.02» вже продано три тиражі. Загалом вдалося зібрати 774 744 гривень. Виручені кошти команда проєкту спрямувала на допомогу рятувальникам Херсонщини, закупівлю автомобілів швидкої допомоги та планшетів із «Кропивою» для аеророздвіки й штурмових бригад, розвідувально-ударні комплекси із 120-мм мінометами, теплі речі для ЗСУ, а також допомогу тваринам, що постраждали внаслідок війни тощо.

Кількість примірників «24.02» Андрія Мероника закінчилась і планів її додруковувати наразі немає. На думку автора, благодійний проєкт добре спрацював, привернув увагу до актуального і допоміг там, де зміг. «Це найголовніше», – резюмує письменник.