Меню

Чернівці, 58032, вул. Перша Приміська 3
+38 (098) 715 01 81
booksxxi@gmail.com
Нова Пошта - лого Безкоштовна доставка від 500 грн.

Як звірі змінили світ людей: «Чорні вівці» видали екоказку «Чорниці для Анді»

15.06.2022

Лише уявіть: тварини пішли від людей і оселилися за містом, щоб стати самостійними та будувати свій світ, сповнений любові, поваги й добра. Так починається історія з нової книжки української письменниці, художниці та літературознавиці Христі Венгринюк «Чорниці для Анді», яка вийшла друком у дитячому арт-видавництві «Чорні вівці». Ілюстрації до цієї екоказки зробила дизайнерка, авторка інтернет-коміксу «Гусь» Надія Кушнір.

У книжці йдеться про хороброго та рішучого зайчика Анді, який разом із командою веселих та ідейних друзів проходить непростий шлях боротьби за чисте небо без смогу й диму, за водойми без бруду і пластику, за справжні фрукти й овочі без консервантів та хімії і багато іншого. Пригоди малих звірят наповнені захопливими історіями, цікавими відкриттями й усмішками.

Пишучи книжку, авторка ставила собі за мету розповісти дітям, чому важливо сортувати сміття, прибирати за собою на природі, дбати за братів наших менших і просто бути добрим. «Згадаймо себе маленькими, говорить Христя Венгринюк, як ми дивилися на світ, як реагували на все, що нас оточує? Наче так все повинно бути і було завжди. Звісно, було б дивно, якби діти замислювалися про таке змалку, але найсумніше те, що про це не думають навіть дорослі... Токсичні відходи, пластик, забруднення повітря та водойм, вирубка лісів, заміна натурального на хімічне, браконьєрство та зрада домашніх тварин. А як ми можемо спробувати змінити весь цей жах заради наступних поколінь?».

Дизайнерка, ілюстраторка дитячих книжок Надія Кушнір зізнається, що радо прийняла пропозицію проілюструвати книжку «Чорниці для Анді», адже вона з 2014 року активно займається соціально важливими й екологічними проєктами. «Впевнена, зазначає Надія, що книга не тільки розповість дітям про важливість екосвідомості, але і навчить бути відповідальними та подарує віру в те, що від нас багато залежить і ми можемо самі будувати наше майбутнє. А я, в свою чергу рада, що те, що я роблю, теж допоможе дітям отримати ще більше задоволення від книги».

Попри загалом серйозну тематику, екоказка «Чорниці для Анді» весела, динамічна й цікава. Вона припаде до смаку широкому колу читачів від 6 років.

 

Книжка вийшла за сприяння Чернівецької обласної військової адміністрації. З 15 червня розпочнеться її передпродаж на сайті видавництва.

 

Лілія Шутяк, комунікаційна менеджерка

shutiak86@gmail.com,